Kuruluş Hikayemiz;

MeshBlend, 2017 yılı Haziran ayında biri yeni emekli, diğeri değişiklik arayışında iki Bilgi Teknolojileri emekçisinin, ortak bir arkadaşlarının cesaretlendirmesi ile kurdukları bir işletmedir.

Profesyonel iş hayatlarımızı Otomotiv, Finans, Üretim ve Yerel Yönetimler ‘de, Bilgi Teknolojilerinin çeşitli kademelerinde geçirdik. 2018 yılı Haziran ayında masanın karşı tarafına geçerek (Karanlık tarafa değil) hem hizmet alan hem de hizmet veren gözlüğü ile yolumuza devam ediyoruz.

MeshBlend ‘i kurarken kadrolaşmak yerine uzun yıllardır sektörde beraber iş yaptığımız, tanıdığımız ve güvendiğimiz iş ortaklarımız ile dönemsel veya sürekli çalışma modelini seçtik. Şu an bir mikro işletmeyiz ama perde arkasında çok sayıda Bilgi Teknolojileri Uzmanı bizi izliyor.


Kadromuz

YÖNETİCİ Kurtuluş ÖZTÜRK

Baba mesleği Yayıncılık ile Bilgi Teknolojileri arasındaki tercihini ikincisinden yana kullanarak; iş hayatının ilk 5 yılında Türkiye ve S. Arabistan’da IBM sistemler ve çevre birimlerinin bakım, onarım, destek ve kurulumu üzerine çalıştı. Farklı sistemler için LAN/WAN yapılarının tesisi ve Novell Netware üzerine uzmanlaştı.

Ardından Bilgi Teknolojileri alanında Uzmanlıktan, Üretim ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu BT Yöneticiliğine kadar farklı kademelerde 20 yıl çalıştığı, yerel ve uluslararası alanda proje deneyimi edindiği Ford Otosan’a geçti.

7/24 Süren çıkan sorunların ilk muhatabı olmanın verdiği keyfi bırakıp hiç deneyimi olmayan bir alan olan Yerel Yönetimlere geçti. Kamu işleyişini yakından tanıyıp öğrenmesini sağlayan yıpratıcı bir dönemin ardından artık bağımsız çalışmanın zamanı geldiğini düşünerek farklı alanlardaki deneyimlerini MeshBlend çatısı altında paylaşmaya başladı.

YÖNETİCİ İnanç ÖZÇUBUKÇU

İş hayatına Ford Otosan Acıbadem fabrikası Ürün Geliştirme bölümünde Unix Sistem Yöneticisi olarak başladı. “At Denize Yüzsün” ve “Elini Korkak Alıştırma” edindiği ilk deneyimleri oldu. Dolu dolu üç yılın sonunda askerlik görevini yerine getirip Gölcük fabrikasında Bilgi Teknolojileri bölümünde çalışmaya başladı. İstanbul Kadıköy ‘de oturup, Kocaeli Gölcük fabrikasının 7/24 üretim sistemlerinin yöneticisi olma şansına da bu esnada ulaştı !!

Baktı ki Kadıköy – Gölcük arası kısalmıyor, yollar da aşınmıyor; istemeyerek de olsa 11 yıllık işyerini bırakıp IBTech ‘in Gebze yerleşkesinde Storage & Backup ekibinde göreve başladı. İş hayatında ilk kez tek bir konudan sorumluydu, yedekleme.

Bir yaz akşamı, vapura binmiş tatil yöresine gitmekteyken gelen bir telefonla kendini yeniden otomotiv ve üretim sektöründe buldu.Heksagon Mühendislik, Heksagon Katı Atık ve diğer iştiraklerinde Bilgi Teknolojisi Yöneticisi olarak 6 yıl çalışarak arasa bulamayacağı deneyimler edindi.

Yeniden kadrolu bir işte çalışmak yerine deneyimlerini MeshBlend çatısı altında paylaşmaya başladı.